Leak stop
Stops small leaks in evaporators, condensers, rubber hoses, gaskets and O-rings
Does not contain polymers. Will not harm or clog A/C system components
Compatible with R134a, HFO1234yf and R12 systems
Safe for hybrid and electric compressors
Contains U/V dye for leak detection
Single use: treats 1 vehicle
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.2 kg |
Package Dimensions
| Length | 90 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 145 mm |
| Weight | 0.20 kg |