Hydraulic crimping tool
- crimping range = 16-400mm^2
- crimping force = 155 KN
- crimping type = hexagon
- stroke = 22mm
- crimping dies = 16,25,35,50,70,95,120,150,185,240,300,400mm2
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 6.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 445 mm |
|---|---|
| Width | 215 mm |
| Height | 230 mm |
| Weight | 7.00 kg |